سلام خوزستان

انتشار اخبار سیاسی- اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی خوزستان

مقام روس: ایران با عراق و لیبی تفاوت دارد/ بی ثبات کردن ایران یعنی متشنج کردن اوضاع خاورمیانه

معاون کمیسیون امور دفاعی و امنیتی شورای فدراسیون روسیه گفت: آمریکا بیش از همه از اتحاد روسیه، ایران و ترکیه نگران است و تلاش می کند به این اتحاد ضربه بزند.

به گزارش ایرنا، فرانتس کلینتسویچ معاون کمیسیون امور دفاعی و امنیتی شورای فدراسیون روسیه (مجلس سنا) خاطرنشان کرد: بدون شک در آینده مثلث ایران، روسیه و ترکیه، هدف اصلی حملات سیاسی آمریکا خواهد بود.

کلینتسویچ که در خصوص نشست شب گذشته شورای امنیت سازمان ملل متحد در خصوص ایران با شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه گفت وگو می کرد، افزود: آمریکا این حق را ندارد از طرف جهانیان علیه ایران اعلام موضع و این کشور را تهدید کند.

کلینتسویچ با بیان اینکه آمریکا سعی می کند از تمام جهات به ایران حمله کند، افزود: چه کسی به آمریکا در سازمان ملل حق داده که از طرف همه کشورهای جهان سخن گوید و بویژه اینکه کشور مستقلی را تهدید کند.

کلینتسویچ گفت: خودداری از دوراندیشی به سنتی در سیاست آمریکا تبدیل شده است، هیچ سیاستمدار آمریکایی به این واقعیت فکر نمی کند که ایران با عراق و لیبی تفاوت دارد.

وی افزود: تلاش برای بی ثبات کردن کشوری مانند ایران با توانمندی نظامی بالا، اوضاع خاورمیانه را به شدت متشنج می کند.

مقام روس گفت: آمریکا برای اینکه ایران را از مسیر قانونی خارج کند، حتی آماده است تمام جهان را با لغو یکجانبه برجام شانتاژ کند، همه این اقدامات را می توان حمله به ایران در عرصه های مختلف محسوب کرد.

وی گفت: نباید برای ایران مشکل آفرید و این کشور می تواند مسائل داخلی خود را حل کند.

منبع: ایرنا
تاریخ ارسال: یکشنبه 17 دی‌ماه سال 1396 ساعت 09:25 ق.ظ | نویسنده: امیر رحمانی | چاپ مطلب 0 نظر