X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

سلام خوزستان

انتشار اخبار سیاسی- اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی خوزستان

خط و نشان دولت عراق برای بارزانی در کرکوک

کرکوک

یک منبع امنیتی ارشد عراقی اعلام کرد که نیروهای امنیتی وابسته به دولت مرکزی عراق به زودی وارد شهر کرکوک خواند شد تا امنیت شهروندان را در این شهر تأمین کنند.

به گزارش مشرق، یک منبع امنیتی ارشد عراقی اعلام کرد که نیروهای امنیتی وابسته به دولت مرکزی عراق به زودی وارد شهر کرکوک خواهند شد تا امنیت شهروندان را در این شهر تأمین کنند.

بنابر این گزارش، این اقدام در راستای تلاش دولت مرکزی عراق برای اعمال حاکمیت خود بر مناطق مورد مناقشه با اقلیم کردستان عراق صورت می گیرد، بعد از اشغال بخش هایی از خاک عراق در سال ۲۰۱۴ به وسیله تروریست های داعش، نیروهای پیشمرگه کُرد بخش هایی از کرکوک را آزاد کردند ولی خلاف قاعده ای که قرار بود کنترل مناطقی که آزاد می کنند را به دست نگیرند در طول دو سال گذشته کنترل کرکوک را در دست داشته اند.

دولت مرکزی عراق بعد از برگزاری همه پرسی جدایی کردستان از عراق، از مسئولان اربیل خواسته بود تا کرکوک را ترک کنند، یک منبع امنیتی عراقی به اسپوتنیک گفته که امروز چهارشنبه نشستی با حضور فرماندهان نظامی نیروهای مسلح عراقی برگزار می شود تا زمان دقیق ورود نیروهای عراقی به کرکوک اعلام شود.

با وجود اینکه کرکوک در داخل خطوط مرزی اقلیم کردستان عراق قرار ندارد، اما اربیل در اقدامی خلاف قانون اساسی عراق در این منطقه هم همه پرسی جنجالی خود را برگزار کرد.

تاریخ ارسال: چهارشنبه 19 مهر‌ماه سال 1396 ساعت 02:12 ب.ظ | نویسنده: امیر رحمانی | چاپ مطلب 0 نظر