X
تبلیغات
رایتل

سلام خوزستان

انتشار اخبار سیاسی- اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی خوزستان

اختلالات روانپزشکی در خوزستان از استاندارد ملی و جهانی بالاتر است

اسماعیل ایدنی
شناسهٔ خبر: 3876120 -
اهواز - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: اختلالات روانپزشکی در استان خوزستان از استاندارد ملی و جهانی بالاتر است که باید در این زمینه تلاش های بیشتری انجام داد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل ایدنی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح طرح های بیمارستانی و درمانی استان خوستان با حضور وزیر بهداشت در اهواز اظهار کرد: در استان خوزستان متاسفانه بار اختلالات روانپزشکی نه تنها از استاندارد کشور بلکه از جهانی هم بالاتر است.

وی با اشاره به اینکه ۲۷ درصد جمعیت این استان با اختلالات روانپزشکی درگیر هستند، افزود: میزان شیوع آن در زنان متاسفانه ۵۰ درصد بیشتر از مردان است

ایدنی توضیح داد: بیماری های غیرواگیردار در صدر اول جدول بعد از دوران جنگ قرار گرفت. عمده این بیماران در سنین فعال اجتماعی هستند و بنابراین حضور و برگشت آنها به سطح جامعه کمک شایانی را به کشور می کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان کرد: برنامه ارتقای روان جامعه را در چند سطح از جمله طرح تحول نظام سلامت در دستور کار قرار دادیم. بعد پیشگیری را در اختلالات روانپزشکی به خوبی پوشش دادیم.ایدنی گفت: امروز شاهد افتتاح ۷۴ تخت در بیمارستان گلستان اهواز، ۲۰ تخت بیمارستانی در بیمارستان سلامت اهواز و مابقی در رامهرمز و مسجدسلیمان هستیم. برنامه بعدی نوسازی کامل ۱۴۰ تخت روانپزشکی بیمارستان گلستان اهواز است.

وی ادامه داد: مرکز دی سنتر، روانپزشکی سالمندان و کاردرمانی نیز در برنامه های آتی دانشگاه است که تا چهار یا پنج ماه آینده بسته درمان روان در خوزستان کامل می شود.

ایدنی عنوان کرد: امروز همچنین مرکز پیوند استخوان بیمارستان شفای اهواز نیز افتتاح می شود و لازم است که با توجه به شیوع سرطان در این استان چنین بخشی را داشته باشیم. 

به گزارش خبرنگار مهر، وزیر بهداشت نیز در تالار شهدا دانشگاه علوم پزشکی اهواز حضور دارد.

تاریخ ارسال: شنبه 25 دی‌ماه سال 1395 ساعت 10:24 ق.ظ | نویسنده: امیر رحمانی | چاپ مطلب 0 نظر