X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

سلام خوزستان

انتشار اخبار سیاسی- اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی خوزستان

سلاحی عجیب برای مقابله با پهپاد!

ظاهری مانند یک اسلحه لیزری عجیب و غریب دارد، با استفاده از پازاریت های الکترومغناطیس وسیله هوایی بدون سرنشین را هدف قرار می دهد.
کد خبر: ۶۶۲۵۲۲
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰ 02 October 2018

 پهپاد یا پرنده هدایت پذیر از راه دور نوعی وسیله هوایی بدون سرنشین است که برای ماموریت های مختلف از جمله عملیات های نظامی مورد استفاده قرار می گیرد. از طرفی به منظور مقابله با این دسته از تجهیزات بدون سرنشین، روش های مختلفی پیشنهاد شده است که یکی از به روز ترین آنها بهره برداری از تفنگ های ضد پهپاد خواهد بود. سلاحی که در ادامه معرفی می شود، از فاصله 2 کیلومتری قادر به هدف گیری پهپادهای دشمن بوده و کارایی قابل توجهی دارد.

سلاحی عجیب برای مقابله با پهپاد!(+تصاویر)

Dronegun یا همان تفنگ ضد پهپاد از مکانیسم مشابه سیستم های ضد پهپاد وابسته به پارازیت استفاده می کند. این سیستم های پارازیتی از طریق ارسال امواج رادیویی منجر به اختلال در کانال های کنترلی وسیله هوایی بدون سرنشین شده و آن را از کار می اندازند. از جمله مهم ترین سیستم های پارازیتی مورد استفاده علیه پهپاد های مختلف می توان به Battelle DroneDefender و سیستم دفاعی Anti-UAV اشاره کرد؛ که مورد دوم قادر به سرنگون سازی پهپادها از فاصله 8 کیلومتری خواهد بود اما نیازمند یک سری تجهیزات حرفه ای و گران قیمت است که باید روی یک وسیله نقلیه قرار داده شوند. این در حالی است که تفنگ های ضد پهپاد حمل و نقل راحت تری داشته و با سرعت بیشتری می توانند تهدید مورد نظر را از بین ببرند.

این تفنگ که ظاهری مانند یک اسلحه لیزری عجیب و غریب دارد، با استفاده از پازاریت و امواج الکترومغناطیس وسیله هوایی بدون سرنشین را هدف قرار  می دهد. فرکانس امواج اسلحه دقیقا مشابه همان فرکانس هایی است که برای کنترل ارتباطات و انتقال تصاویر ویدئویی توسط پهپاد دشمن استفاده می شود. نتیجه چنین مداخله ای در اغلب موارد بازگشت پهپاد به نقطه شروع خود خواهد بود و البته در روش دیگر که سلاح سیستم مکان یاب جغرافیایی پهپاد را مختل می کند می توان کنترل پهپاد را برای فرود در اختیار گرفت. منبع تغذیه سلاح نیز در یک کوله پشتی توسط کاربر حمل می شود.

سلاحی عجیب برای مقابله با پهپاد!(+تصاویر)

سلاحی عجیب برای مقابله با پهپاد!(+تصاویر)

گفتنی است این سلاح تحت برند DroneShield تولید شده و از جانب کمپانی سازنده (این شرکت در سال 2014 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در کشور استرالیا واقع شده است) هنوز برای عرضه به بازارهای نظامی آمریکا معرفی نشده است.

سلاحی عجیب برای مقابله با پهپاد!(+تصاویر)

 

سلاحی عجیب برای مقابله با پهپاد!(+تصاویر)

سلاحی عجیب برای مقابله با پهپاد!(+تصاویر)

سلاحی عجیب برای مقابله با پهپاد!(+تصاویر)

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 12 مهر‌ماه سال 1397 ساعت 03:40 ب.ظ | نویسنده: امیر رحمانی | چاپ مطلب 0 نظر