سلام خوزستان

انتشار اخبار سیاسی- اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی خوزستان

گزارش آب و هوای خوزستان

 

شرجی تا فردا ادامه دارد/ رطوبت اهواز 91 درصد
اجتماعی  13:2:20 1392/06/19
926-12214-5 کد خبر
RSS :: پرینت

معاون اداره‌کل هواشناسی خوزستان گفت: رطوبت بالا و پدیده شرجی تا فردا در استان حاکم خواهد بود.

علی‌رضا غلام‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) –منطقه خوزستان- اظهار کرد: بررسی وضعیت سینوپتیکی نقشه‌های میدان باد نشان می‌دهد که جریانات سطح زمین کاملا جنوبی شده و وضعیت هوا با رطوبت بالا و شرجی در استان را در پی دارد.

وی ادامه داد: همان‌طور که انتظار می‌رفت این وضعیت تا اوایل وقت فردا ادامه دارد.

معاون اداره‌کل هواشناسی خوزستان افزود: در لایه میانی جو نیز خط ناپایدار تشکیل شده و هماهنگی آن با زبانه کم‌فشار در سطح زمین، ابرناکی را در برخی نقاط استان در پی داشته است.

غلام‌پور گفت: بر همین اساس در 24 ساعت آینده پیش‌بینی می‌شود، آسمان استان در مناطق شمالی و ارتفاعات نیمه شمالی صاف بعضا با غبار محلی، توام با وزش باد باشد. همچنین آسمان در مناطق مرکزی و غربی استان صاف همراه با غبار محلی و به تدریج با افزایش رطوبت و وقوع شرجی، در ارتفاعات نیمه‌شرقی و جنوب شرقی صاف توام با غبار محلی و شرجی و همراه با وزش باد و در مناطق ساحلی و جنوبی آسمان صاف با افزایش رطوبت و شرجی توام با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته آبادان با 45 درجه و ایذه با 21 درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرمترین و خنک‌ترین نقاط استان گزارش شدند. پیش‌بینی می‌شود دمای هوای امروز اهواز حداکثر به 45 درجه سانتی‌گراد و حداقل به 24 درجه سانتی‌گراد برسد. حداکثر رطوبت اهواز نیز 91 درصد گزارش شد.

معاون اداره کل هواشناسی خوزستان گفت: همهچنین میزان رطوبت در شهرهای امیدیه 90 درصد، ماهشهر 89 درصد، شادگان 88 درصد، بستان 87 درصد، هندیجان 85 درصد و شوش 77 درصد اعلام شد.

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 19 شهریور‌ماه سال 1392 ساعت 05:13 ب.ظ | نویسنده: امیر رحمانی | چاپ مطلب 0 نظر